Polski peeling ziołowy Jadwiga

UWAGA! Zabieg należy do grupy zabiegów wymagających wcześniejszego zaplanowania, ze względu na częściowe możliwe wyłączenie z codziennego funkcjonowania związanego z koniecznością zaniechania na kilka dni czynności pielęgnacyjnych, a także objawami po zabiegowymi. Konieczne jest także przeprowadzenie rzetelnego wywiadu pozwalającego wychwycić ewentualne przeciwwskazania. Przy cerach zanieczyszczonych warto wykonać 3-5 dni wcześniej zabieg manualnego oczyszczania w celu lepszego dotarcia do kanałów ujść gruczołów łojowych, a także zminimalizowaniu ewentualnej reakcji oczyszczania się skóry po zabiegu.

Celem zabiegu jest wywołanie stanu zapalnego podobnego do oparzenia słonecznego w wyniku którego dochodzi do wymiany nawet 5 warstw naskórka w bardzo krótkim czasie z jednoczesną produkcją nowych komórek. Proces ten w naturalnych warunkach trwa ok. 25-28 dni w sposób niewidoczny dla oka. Po 25 roku życia znacznie się on spowalnia często zaburzając swoją prawidłowość, a także dostosowuje się do ułożonej przez miesiące czy lata budowy skóry (zmarszczki, rozstępy, blizny, rozszerzone pory, przebarwienia, itp.). W przypadku tak gwałtownej destrukcji naskórka (głębokie złuszczanie) skóra zmuszona jest do natychmiastowych procesów naprawczych, dzięki czemu nie ma czasu na "ułożenie się" według utartych wzorców stąd doskonała efektowność tego zabiegu jeśli chodzi o niwelowanie wymienionych defektów. Nie bez znaczenia jest także bardzo intensywna stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, co przyczynia się do wysokich efektów poprawy napięcia i elastyczności skóry. Dlatego też zabieg ten często nazywany jest liftingiem bez skalpela. Ponadto należy pamiętać, że wraz z wiekiem zmniejsza się możliwość wystarczającego odżywienia naskórka od wewnątrz organizmu, a GŁĘBOKI PEELING ZIOŁOWY dostarcza bardzo dużą ilość składników odżywczych głęboko do naskórka, przez co jakość nowo powstałych komórek jest nieporównywalna z ich poprzednikami. POLSKI PEELING ZIOŁOWY zaliczany jest do jednych z najbezpieczniejszych zabiegów, ze względu na wykorzystanie ziół, rosnących w naszej (czyli europejskiej) strefie klimatycznej.

Substancje aktywne: Szałwia, Nagietek, Babka Lancetowata, Rumianek, Kozieradka, Jałowiec, Perz.

Wskazania

Głółwnymi wskazaniami do tego zabiegu są defekty skórne, a nie rodzaj cery czy wiek. Dlatego zabieg ten może być wykonywany zarówno dla osób w okresie pokwitania, jak i w wieku dojrzałym. Zanieczyszczona skóra, tendencja do zaskórników, nadmierne rogowacenie naskórka, nadmierne wydzielanie sebum, tendencja do stanów zapalnych, przebarwienia różnego pochodzenia, blizny, rozstępy, bruzdy, rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, zmęczona, przesilona cera. Utrata elastyczności, wiotkości, spowolnione procesy naprawcze w skórze, objawy starzenia się skóry, zmarszczki powierzchowne i głębokie.

Przeciwskazania

Czynny trądzik pospolity lub różowaty, choroby skóry, przerwanie ciągłości skóry, guzki i guzy niewiadomego pochodzenia, duża ilość znamion, uczulenia na pyłki roślin, uczulenie na którykolwiek składnik preparatu wykorzystywanego w zabiegu, płytko unaczyniona skóra, stany w trakcie rekonwalescencji pochorobowej, stany depresyjne i choroby o podłożu nerwowym, ciąża lub jej podejrzenie, leki doustne z grupy tetracyklin i sterydów oraz pochodnych wit. A (odstęp 13 m-cy), wszelkie leki i maści lecznicze stosowane zewnętrznie (odstęp 1-3 m-cy), operacje (również plastyczne szczególnie w obrębie twarzoczaszki 6-12 m-cy), inne metody głębokiej eksfoliacji w czasie od 3-12 m-cy wstecz, po zabiegach z wykorzystaniem lasera w ostatnim miesiącu, ekstrakcja zęba, leczenie około zębowe, częste bóle głowy, osłabienia, wysoka gorączka, intensywna menstruacja, planowany urlop w przeciągu najbliższych 2 miesięcy od daty zabiegu, ze szczególnym uwzględnieniem podaży na słońce i mróz, nadwrażliwość na czynniki zewnętrzne, tendencja do bliznowców, chemioterapia na przestrzeni ostatnich 5 lat.
 
Przy cerze trądzikowej wykonujemy 4-18 zabiegów w miesięcznych odstępach. W przypadku cery dojrzałej w celu odmłodzenia 1 lub 2 razy do roku (wiosną i jesienią) jako lifting biologiczny bez skalpela. W pierwszych dniach po zabiegu należy unikać mrozu -5 C. Natomiast przez 30 dni po zabiegu należy unikać słońca i nie korzystać z solarium.
 
Na pełny zabieg składają się trzy wizyty w gabinecie:

  • kwalifikacja i wykonanie testu skórnego na minimum 48 godzin przed zabiegiem
  • wykonanie zabiegu
  • między 5-7 dniem po zabiegu należy umówić się na dołuszczanie czyli zdjęcie martwego naskórka

W cenę zabiegu wliczony jest lotion zabezpieczający do pielęgnacji po zabiegu.